Ján Jesenský

Som otcom, manželom a živiteľom rodiny a stále mám na pamäti, že rodinu je potrebné finančne zabezpečiť nielen v prítomnosti, ale aj do budúcna, keď už nebudem pracovne aktívny, aby sme sa ja a moji najbližší nedostali do finančnej núdze a odkázanosti len na dávky sociálneho systému, ktorý nedokáže finančne zabezpečiť slušný život pre ľudí v dôchodkovom veku . Z toho dôvodu som sa začal venovať štúdiu financií, prostredníctvom internetu, kníh, prednášok, kurzov.


Od roku 2006 sa aktívne a plne profesionálne venujem oblasti financií ako finančný agent a v posledných rokoch sa orientujem viac na finančné poradenstvo. Podnikám už 12 rokov a finančnú gramotnosť si vysvetľujem inak ako finanční poradcovia. Venujem sa vzdelávaniu, ekonomike, poradenstvu, obchodu a pochopeniu peňazí. Finančná gramotnosť je súbor vedomostí, ktoré sa jednotlivec môže naučiť, ak má prístup k tým správnym informáciám, a to je hlavný dôvod, prečo vzdelávam ľudí. Nepracujem pre banky, poisťovne a iné skupiny. Vždy uprednostňujem zdravý sedliacky rozum. Moje heslo znie: „Nikto sa nepostará lepšie o vaše peniaze ako vy sám.“


Mojim mottom bolo a je „pre klienta to najlepšie“, a tak sa neustále snažím zdokonaľovať a vzdelávať. Okrem financií patrí medzi moje záľuby aj podnikanie všeobecne, takže aj čo sa týka tejto sféry mám bohaté skúsenosti. Čo sa týka mňa osobne, tak mám rád skôr jednoduchší spôsob života, a tak sa niekedy moje názory trochu odlišujú od názorov štandardných finančných sprostredkovateľov. A však možno práve to je jedna z vecí, ktorú si na mne klienti cenia. Nemám rád špinavé obchodné praktiky a veľmi si cením otvorenosť a fér jednanie.


V súčasnosti sa orientujem na pomoc ľuďom pri získavaní nových informácii pri tvorbe rozpočtu, plánovaní osobných financií, pri výbere investičných plánov riešenia úspor, pri tvorbe a zabezpečení pasívneho príjmu. Mojim cieľom je sprístupnenie týchto informácií každému, kto prejaví záujem. Zároveň je mojou snahou motivovať ľudí ako vydržať a zostať na ceste k dosiahnutiu svojich cieľov.


Som zakladateľom webu cashbackexpert.sk. Cashback je spôsob nákupu, ktorý nám dokáže priniesť časť peňazí späť, je tu cesta na zabezpečenie pasívneho príjmu, spôsob ako mať jednu kartu v peňaženke namiesto viacerých a aplikáciu v mobilnom telefóne, ktorá vám umožní a privedie vás dennodenne k najbližšiemu obchodnému partnerovi.


Na tomto webe pravidelne píšem články o financiách, finančných produktoch a nápadoch ako ušetriť. Nájdete ich v časti blog a sú rozdelené do viacerých kategórií.


Napísal som pre vás  e-book „Plánovanie rozpočtu pre domácnosti“ a ako bonus "89 Tipov pre úsporu peňazí". Možnosť usporiadať a mať prehľad v osobných financiách, získať inšpiráciu a  ušetriť peniaze.


Mojou víziou je poskytovanie praktických vedomostí v otázkach rozpočtu a plánovania rodinných financií, minimalizácie rizík, možností investovania a budovania pasívneho príjmu.


V roku 2012 som si uvedomil, že chcem posunúť tieto informácie všetkým, ktorí prejavia záujem, že svoju víziu budem zdieľať. Zmena a kultivácia trhu v oblasti financií a sprostredkovania si vyžaduje zmenu v myslení ľudí, ktorí túto profesiu vykonávajú. Chcem meniť životy ľudí k lepšiemu a to sa mi aj darí.


Väčšina sa uspokojí s priemerom , pracujúc príliš ťažko za príliš nízky plat, pretože neboli učení, majú nechuť k zdokonaľovaniu sa , alebo neefektívne premýšľajú.


Problém je v spôsobe ako sa dívame na vzdelávanie, prevláda nechuť učiť sa, pracovať s novými technológiami, aby sme porozumeli novým trendom.


Vzhľadom na náročnú budúcnosť do ktorej smerujeme, sa budeme musieť vyrovnať s rôznymi nástrahami, ktoré nám prinesie, ide o schopností potrebné na prežitie v stave nových nepoctivých predajných praktík firiem a ľudí. Ak nebudeme chápať a zvládať existujúce znalosti, zručnosti , ťažko sa budeme adaptovať na meniace podmienky. Bude potrebné vedieť využívať nové informácie, postupy, technológie aby sme v blízkej budúcnosti neboli nemilo prekvapení.


Dám svojim klientom všetky potrebné nástroje , informácie aby si vedeli vybrať , čo chcú v živote robiť , aby mohli cielene získať akúkoľvek schopnosť , stali sa odborníkmi pre prácu s financiami a boli emocionálne slobodní a žili život podľa seba.